Rabbit Secondary Antibodies
Secondary antibodies where rabbit is the host species. Secondary antibodies must be raised against the host species of the primary antibody. Includes different antigens, classifications, conjugations, and isotypes.
Host Species
- (2)
- (1,842)
Quantity
- (36)
- (39)
- (1)
- (1)
- (10)
- (314)
- (58)
- (157)
- (353)
- (40)
- (37)
- (24)
- (94)
- (17)
- (10)
- (52)
- (3)
- (1)
- (2)
- (63)
- (75)
- (268)
- (1)
- (4)
- (1)
- (24)
- (6)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (10)
- (5)
- (47)
- (8)
- (11)
- (68)
Classification
- (1)
- (92)
- (1,650)
- (69)
- (31)
Target Species
- (9)
- (85)
- (24)
- (72)
- (24)
- (25)
- (69)
- (62)
- (1)
- (258)
- (13)
- (73)
- (52)
- (260)
- (21)
- (419)
- (1)
- (35)
- (135)
- (199)
- (1)
- (2)
- (1)
Applications
- (40)
- (176)
- (1,318)
- (506)
- (47)
- (74)
- (5)
- (534)
- (100)
- (7)
- (9)
- (423)
- (1,040)
- (94)
- (1)
- (372)
- (68)
- (108)
- (4)
- (1)
- (2)
- (6)
- (1,254)
Filtered Search Results
Products from some of our suppliers do not display in filtered search results. Please
clear all filters
to see these products.
Search Within Results
Keyword Search:
Clear All
226
–
240
of
7,450
results
Invitrogen™ Rabbit anti-Mouse IgG2a Recombinant Secondary Antibody, Biotin
Rabbit Recombinant Monoclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | -20°C |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Rabbit |
| Conjugate | Biotin |
| Applications | ELISA,Western Blot |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG2a |
| Concentration | 1.0 mg/mL |
| Antigen | Mouse IgG2a |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Protein A |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 1% BSA, 50% glycerol and 0.09% sodium azide |
| Immunogen | Mouse IgG2a. |
| Classification | Recombinant Monoclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Clone | RM219 |
Invitrogen™ Rabbit anti-Mouse IgM Recombinant Secondary Antibody
Rabbit Recombinant Monoclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | -20°C, Avoid Freeze/Thaw Cycles |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Rabbit |
| Conjugate | Unconjugated |
| Applications | ELISA |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Antigen | Mouse IgM |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Protein A |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 1% BSA, 50% glycerol and 0.09% sodium azide; pH 7.2-7.4 |
| Immunogen | Peptide corresponding to Mouse IgM. |
| Classification | Recombinant Monoclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Clone | RM109 |
Invitrogen™ Rabbit anti-Mouse IgG2a (Kappa light chain) Recombinant Secondary Antibody
Rabbit Recombinant Monoclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | -20°C, Avoid Freeze/Thaw Cycles |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Rabbit |
| Conjugate | Unconjugated |
| Applications | ELISA,Western Blot |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Antigen | Mouse IgG2a (Kappa light chain) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Protein A |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 1% BSA, 50% glycerol and 0.09% sodium azide; pH 7.2-7.4 |
| Immunogen | Peptide corresponding to Mouse IgG. |
| Classification | Recombinant Monoclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Clone | RM107 |
Invitrogen™ Rabbit anti-Mouse IgG3 Recombinant Secondary Antibody, Biotin
Rabbit Recombinant Monoclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | -20°C |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Rabbit |
| Conjugate | Biotin |
| Applications | ELISA,Western Blot |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Antigen | Mouse IgG3 |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Protein A |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 1% BSA, 50% glycerol and 0.09% sodium azide |
| Immunogen | Mouse IgG3. |
| Classification | Recombinant Monoclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Clone | RM218 |
Rabbit anti-Mouse IgG Fc Secondary Antibody, HRP, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Rabbit Polyclonal Antibody
| Antigen | IgG Fc |
|---|---|
| Regulatory Status | RUO |
| Content And Storage | Store at 4C short term. Aliquot and store at -20C long term. Avoid freeze-thaw cycles. |
| Purification Method | Affinity Purified |
| Conjugate | HRP |
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Rabbit |
| Applications | Western Blot,ELISA,Immunohistochemistry,Immunohistochemistry (Paraffin) |
| Classification | Polyclonal |
| Immunogen | Rabbit anti-Mouse IgG Fc fragment Secondary Antibody was produced by repeated immunization with mouse IgG F(c) fragment in rabbit. |
| Isotype | IgG |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Rabbit anti-Mouse IgG (H+L) Recombinant Secondary Antibody, Biotin
Rabbit Recombinant Monoclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | -20°C |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Rabbit |
| Conjugate | Biotin |
| Applications | ELISA,Western Blot |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 1.0 mg/mL |
| Antigen | Mouse IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Protein A |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 1% BSA, 50% glycerol and 0.09% sodium azide |
| Immunogen | Mouse IgG. |
| Classification | Recombinant Monoclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Clone | RM104 |
Invitrogen™ Rabbit anti-Human IgG (H+L) Cross-Adsorbed Secondary Antibody, DyLight™ 594
Rabbit Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Human |
| Host Species | Rabbit |
| Conjugate | DyLight 594 |
| Applications | Flow Cytometry,Immunohistochemistry,Immunoprecipitation,Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 0.5 mg/mL |
| Antigen | Human IgG (H+L) Cross-Adsorbed |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 0.2% BSA and 0.09% sodium azide; pH 6.8 to 7.4 |
| Immunogen | Human IgG-heavy and light chain. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Rabbit anti-Mouse Lambda Light Chain Recombinant Secondary Antibody, Biotin
Rabbit Recombinant Monoclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | -20°C |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Rabbit |
| Conjugate | Biotin |
| Applications | ELISA,Western Blot |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Antigen | Mouse Lambda Light Chain |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Protein A |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 1% BSA, 50% glycerol and 0.09% sodium azide |
| Immunogen | Mouse IgM Lambda. |
| Classification | Recombinant Monoclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Clone | RM110 |
Invitrogen™ Rabbit anti-Sheep IgG (H+L) Cross-Adsorbed Secondary Antibody, DyLight™ 650
Rabbit Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Sheep |
| Host Species | Rabbit |
| Conjugate | DyLight 650 |
| Applications | Flow Cytometry,Immunohistochemistry,Immunoprecipitation,Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 0.5 mg/mL |
| Antigen | Sheep IgG (H+L) Cross-Adsorbed |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 0.09% sodium azide; pH 6.8 to 7.4 |
| Immunogen | Sheep IgG-heavy and light chain. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Rabbit anti-Goat IgG (H+L) Cross-Adsorbed Secondary Antibody, DyLight™ 680
Rabbit Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Goat |
| Host Species | Rabbit |
| Conjugate | DyLight 680 |
| Applications | Flow Cytometry,Immunohistochemistry,Immunoprecipitation,Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 0.5 mg/mL |
| Antigen | Goat IgG (H+L) Cross-Adsorbed |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 0.09% sodium azide; pH 6.8 to 7.4 |
| Immunogen | Goat IgG-heavy and light chain. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Antigen | Human IgM |
|---|---|
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Protein A Purfied |
| Content And Storage | Stable for one year at 2°C to 8°C from date of receipt. Note: Variability in freezer temperatures below -20°C may cause glycerol containing solutions to become frozen during storage. |
| Host Species | Rabbit |
| Applications | ELISA |
| Form | Purified |
| Formulation | Rabbit monoclonal in PBS with 1% BSA and 0.09% sodium azide. |
| Classification | Monoclonal |
| Immunogen | Human IgM |
| Isotype | IgG |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Clone | RM121 |
MilliporeSigma™ Rabbit anti-Human IgA1, Clone: RM124, Secondary Antibody,
Rabbit Monoclonal Antibody
| Antigen | Human IgA1 |
|---|---|
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Protein A Purfied |
| Content And Storage | Stable for one year at 2°C to 8°C from date of receipt. Note: Variability in freezer temperatures below -20°C may cause glycerol containing solutions to become frozen during storage. |
| Host Species | Rabbit |
| Applications | ELISA |
| Form | Purified |
| Formulation | Rabbit monoclonal in PBS with 1% BSA and 0.09% sodium azide. |
| Classification | Monoclonal |
| Immunogen | Human IgA |
| Isotype | IgG |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Clone | RM124 |
MilliporeSigma™ Rabbit anti-Human IgA2, Clone: RM125, Secondary Antibody,
Rabbit Monoclonal Antibody
| Antigen | Human IgA2 |
|---|---|
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Protein A Purfied |
| Content And Storage | Stable for one year at 2°C to 8°C from date of receipt. Note: Variability in freezer temperatures below -20°C may cause glycerol containing solutions to become frozen during storage. |
| Host Species | Rabbit |
| Applications | ELISA |
| Form | Purified |
| Formulation | Rabbit monoclonal in PBS with 1% BSA and 0.09% sodium azide. |
| Classification | Monoclonal |
| Immunogen | Human IgA2 |
| Isotype | IgG |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Clone | RM125 |